Observer
Fouga777
@Fouga777
@Fouga777
Observation View session
| Date | 2026-04-29 08:46 |
| Spectral Line | H-alpha (6562.81 A) |
Equipment
| Spectroheliograph | Sol'Ex |
| Telescope | FSQ106 FSQ106 |
| Focal Length | 530 mm |
| Aperture | 106 mm |
| Camera | Mars 662M |
| Pixel Size | 2.9 µm |
| Binning | 1x |
| Mount | CEM70G CEM70G |
| ERF | |
| Software | JSol'Ex 5.1.2 |