Observer
Alfred_SG
@Alfred_SG
@Alfred_SG
Observation View session
| Date | 2026-05-02 01:44 |
| Spectral Line | Fe I (5302.29 A) |
Equipment
| Spectroheliograph | MLAstro SHG 700 |
| Telescope | Pentax Pentax |
| Focal Length | 500 mm |
| Aperture | 75 mm |
| Camera | MLAstro G3M678M |
| Pixel Size | 2.0 µm |
| Binning | 1x |
| Mount | HAE29 HAE29 |
| Software | JSol'Ex 5.1.0 |