Observer
castronomy
@castronomy
@castronomy
Observation View session
| Date | 2026-04-24 11:43 |
| Spectral Line | H-alpha (6562.81 A) |
Equipment
| Spectroheliograph | MLAstro SHG 700 |
| Telescope | Esprit 8o ed |
| Focal Length | 400 mm |
| Aperture | 80 mm |
| Camera | MLAstro G3M678M |
| Pixel Size | 2.0 µm |
| Binning | 1x |
| Mount | Umi17 r |
| ERF | |
| Software | JSol'Ex 5.1.0 |
Location
16.2, 56.1 (approx.)