Equipment
| Spectroheliograph | MLAstro SHG 700 |
| Telescope | Svbony SvBony |
| Focal Length | 714 mm |
| Aperture | 102 mm |
| Camera | ToupTek G3M678M |
| Pixel Size | 2.0 µm |
| Binning | 1x |
| Mount | MLAstro SAL-33 |
| ERF | |
| Software | JSol'Ex 5.1.0 |
| Spectroheliograph | MLAstro SHG 700 |
| Telescope | Svbony SvBony |
| Focal Length | 714 mm |
| Aperture | 102 mm |
| Camera | ToupTek G3M678M |
| Pixel Size | 2.0 µm |
| Binning | 1x |
| Mount | MLAstro SAL-33 |
| ERF | |
| Software | JSol'Ex 5.1.0 |